Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

A po përçahet opozita pasi PD nuk ka dorëzuar kërkesë për zgjedhje?! Ja si përgjigjet Braimllari

Ndërkohë që Lëvizja Socialiste për Integrim, Partia Republikane dhe Partia Agrare Ambientaliste kanë depozituar ditën e sotme kërkesën në KQZ-në për t’u regjistruar në zgjedhjet e 13 tetorit, ende Partia Demokratike nuk ka dorëzuar kërkesë për t’u regjistruar.

Ndërkohë i pyetur nga mediat për qendrim të rakorduar me PD-në apo për përçarje mes aleatëve, skeretari i përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, tha se 13 tetori është datë e ligjshme.

Pyetje: Por PD deri tani nuk konfirmon se do te beje nje regjistrim, a eshte qendrim i rakorduar me PD apo mund te flasim per nje percarje?

“Unë kam ardhur në emër të LSI për të dorëzuar kërkesën për regjistrim. Ajo çka është e rëndësishme është se data 13 tetor është ditë e ligjshme zgjedhjesh për pushtetin lokal dhe është e respektueshme nga të gjithë.”

Sot LSI dorëzoi kërkesën për regjistrim në zgjedhjet lokale të 13 teetorit dekretuar nga presidenti Ilir Meta.

Braimllari kërkoi nga anëtarët socialistë të KQZ-së që të respektojnë dekretin e presidentit, në të kundërt do të mbajnë përgjegjësi penale.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *