Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

A ka hequr dorë PD nga mbajtja e zgjedhjeve lokale në një ditë me ato parlamentare? Basha iu përgjigjet gazetarëve

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka folur shkurtimisht për gazetarët pas takimit që pati me ambasadorin e BE-së në vendin tonë, Luigi Soreca.

“Diskutuam gjerësisht për Reformën Zgjedhore“, u shpreh Basha,. Ndërkohë që u pyet nga gazetart dhe mbi kërkesën për zgjedhje të parakohshme.

“Gjithë beteja jonë është që të mbahen sa më shpejt zgjedhjet e parakohshme, kjo është rruga e vetme që shqiptarët të zgjedhin qeverisjen e tyre.

Kriza ekonomike është produkt i krizës politike, KÇK-ja sot në qeveri është kryeministri dhe qeveria.

Nuk ka ndryshuar asgjë në prioritetet tona, zgjedhjet parlamentare dhe ato lokale duhet të mbahen në të njëjtën ditë.

Nuk është lista e dëshirës së Lulzim Bashës dhe Partisë Demokratike, kjo mund të bëhet vetëm përmes zgjedhjeve të lira. I gjithë fokusi ynë është që procesi i Integrimit të vendit, të kalojë paralelisht me reforma në vendin tonë, dhe me zgjedhje të lira për qytetarët”, u shpreh Basha.

Basha foli dhe për afatin e përfundimit të Reformës Zgjedhore, që paraprakisht është vendosur të jetë 15 Marsi. Sipas kryedemokratit opozita është e gatshme që të japë të gjithë kontributin e saj që Reforma të përfundojë sa më parë, në mënyrë që vendit të hapet rruga për zgjedhje të parakohshme.

(E.K/Faxweb.al)

 

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *