AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

A e keni bërë testin pasi shefi Urgjencës doli pozitiv? Ja si përgjigjet Ministrja e Shëndetësisë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu foli në Open në Top Channel me një lidhje skype ku tregoi zhvillimet e fundit. Manastirliu tregoi se nuk e ka bërë akoma tesin edhe pse ka bërë shpesh takime me Shefin e Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ku ky i fundit rezultoi pozitiv.

Keni zhvilluar shumë takime me zotin Brataj, a e keni bërë testin?- e pyeti Eni Vasili.

Në radhë të parë qytetare ja edhe unë. Çdo gjë që them e zbatoj vetë e para. Unë I respektoj masat. Mbaj distancën në çdo takim, madje edhe në shtëpi ku vajzat i përshëndes me dorë. Testin do ta bëj kur të më rekomandohet nga ekspertët- tha Manastirliu.

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *