Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

A do të rikthehesh në majën e politikës? Përgjigjet Tahiri: Ja me kë do ta kem betejën sapo të përfundojë gjyqi im

Saimir Tahiri, ish-ministri i Brendshëm i cili po përballet me 3 akuza të rënda në gjyq ka folur gjatë për gazetarët pas përfundimit të seancës së sotme gjyqësore ku ai ka bërë dhe mbrojtjen e tij së bashku me avokatin mbrojtës Maks Haxhia.

Pas deklaratave se nuk do të tërhiqet në asnjë sekondë në betejën e tij për drejtësi dhe liri, ai i është përgjigjur dhe pyetjes së gazetarëve nëse do të ketë një rikthim të Saimir Tahirit në majën e politikës.

Kjo është absurde. Kanë qenë dhe janë në majë politikës ata që kanë pasur akuza për vrasje dhe vjedhje stratosferike në xhepat e qytetarëve. Kjo është beteja ime për të cilën unë hoqa dorë nga mandati i deputetit dhe kur kjo betejë e imja të përfundojë siç dua unë të përfundojë atëherë do të kem betejën me çdo qytetar, edhe derë më derë nëse do të jetë nevoja“, tha Tahiri.

Ish-ministri Saimir Tahiri akuzohet për veprat penale “Korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “Trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “Grup të strukturuar kriminal”

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *