Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

A do të ikë Basha nëse humbet zgjedhjet? Aleati i kreut të PD-së tregon se çfarë do të bëjë

Tashmë prej ditësh palët politike po punojnë për Reformën Zgjedhore, e cila pritet që të mbyllet me datën 15 mars të këtij viti.

Por opozita ka paralajmëruar se pas mbylljes së Reformës Zgjedhore, hapi tjetër që do të ndërmerret është që kjo Refromë të vihet në zbatim, nëpërmjet zgjedhjeve të parakohshme, atyre parlamntare dhe vendore.

Megjithatë, një pyetje tjetër që përhapet në rradhët e politikës, është se nëse Basha humb zgjedhjet a duhet të largohet.

Përgjigjen epike e ka dhënë kreu i Partisë Demokristiane të Shqipërisë Nard Ndoka, i cili thotë se nëse humbin zgjedhjet do të ikin të gjithë krerët e partive opozitare.

“Pyetja me koti, që po qarkullon këto ditë: “A’do ikë Basha, nëse humbet?!
Jo vetëm Basha, por të gjithë kryetarët e partive opozitare!”- shkruan Ndoka.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close