Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

A do pranojë Napoli? Rusët hapin thesin për Hysajn, ja sa para i ofrojnë shqiptarit për 5 sezone

Spartaku i Moskës raportohet se ka bërë një ofertë prej 7 milionë euro për mbrojtësin e djathtë të kombëtares shqiptare.

Sky Sport Italia bën me dije se skuadra e Premier Ligës ruse shpreson që të nënshkruajë me shqiptarin këtë sezon. Kujtojmë se kontrata e Hysaj me Napolin përfundon në fund të këtij viti futbollistik. Oferta për mbrojtësin e kombëtares përfshin një pagë prej 3 milionë eurosh në sezon çka nënkupton një total prej 15 milionë në 5 vite.

Hysaj ka luajtur në të dyja ndeshjet e zhvilluara deri tani në kampionatin italian, duke ndihmuar Napolin të fitojë gjashtë pikë. Shkodrani ka kaluar te Napoli nga Empoli në gusht të vitit 2015 për pesë milionë euro dhe ka luajtur 196 ndeshje.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *