Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëShëndetiTe FunditTe Gjitha

“Zbutet” Trump me Kinën për koronavirusin: Nuk do e hetoj Presidentin kinez, Xi Jinping pasi…

Ditët e fundit është vënë re një përplasje mes Kinës dhe SHBA për përhapjen e koronavirusit. Vihet re një përplasje me teori konspirative dhe mashtrim me shifrat për viktimat  nga koronavirusi nga ana e Kines.

Presidenti i SHBA-se ka thënë se nuk do e hetojë presidentin kinez, Xi Jinping, duke thënë se dëshiron të mbajë raporte të shkëlqyera me Kinën, raporton Daily Mail.

Me afërsisht 82,000 raste dhe 3,300 vdekje nga shpërthimi në nëntor, Kina ka raportuar nivele më të ulëta të të infektuarve dhe të vdekshmërisë sesa SHBA, ku zero pacienti u identifikua në janar.

Trump ka paralajmëruar gjendja në Shtetet e Bashkuara vetëm se do përkeqësohet gjatë dy javëve të ardhshme, pasi ekspertët kanë vlerësuar se numri i vdekjeve në vend mund të shkojë deri në 240,000.

Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) u kërkon vendeve anëtare të raportojnë rastet që testojnë pozitive në laboratorë edhe nëse transmetuesi është asimptomatik.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.