Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Ndërron jetë tek Infèktivi pacièntja me Covid-19, shkon në 34 numri i viktímave

Ka ndërruar jetë një tjetër paciènte me Covid-19 në Spitalin Infèktiv në Tiranë dhe sipas Mibnistrisë së Shëndetësisë, bëhet fjalë për një 85-vjeçare nga Tirana. me inicialet H.K, nuk arriti dot të mbijetonte, pavarësisht mjèkimit intènsiv dhe përpjekjeve të stafit mjèkësor ndërsa mësohet se kishte sèmundje bashkëshoqëruese

E moshuara regjistrohet si vitkima e 34 nga Covid-19 e deklaruar zyrtarisht nga autoritetet deri më tani. Njoftimi i plotë: Ndërron jetë në spítalin infèktiv 85-vjeçarja me COVID19, kishte sëmundje bashkëshoqëruese

Mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spítalin Infèktiv një paciènte 85-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19. E moshuara e cila vuante nga insufíciencë kardíake kronike, fibrillacion atrial dhe hipertension, referuar shërbimit ínfektiv, ndërroi jetë si pasojë e dekompensimit progresiv kardíak dhe pulmonar fátal nga COVID19.

85-vjeçarja me inicialet H.K, nuk arriti dot të mbijètonte, pavarësisht mjèkimit intènsiv dhe përpjekjeve të stafit mjèkësor. 85-vjeçarja është vikt í ma e 34 e COVID-19 në Shqipëri.

Ministria e Shëndètësisë i shpreh ngushèllimet familjes së të ndjerës dhe apèlon edhe një herë qytetarët të respektojnë rregullat e distancimit social, të shmangin grumbullimet dhe të ruajnë higjiènën vetjake, për të mbrojtur veten dhe të tjerët.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *