Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Ndërron jetë 64-vjeçarja me korònavirus, viktíma e parë pas 3 javësh

Pas rreth 3 javësh ka ndërruar jetë një tjetër pacient që po kurohej për koronavirus në Spitalin Infektiv në kryeqytet dhe mësohet se është një 64-vjeçare. Lajmi është bëri i ditur nga ministria e shëndetësisë ndërsa 64-vjeçarja, vuante nga limfoma e trurit

Pacientja sipas ministrisë ishte nga Tirana dhe nuk ka mundur të mbijetonte dot ndërkohë  ishte konfirmuar me COVID-19, dhe qëndronte e shtruar prej 3 javësh në spital, në gjendje të rèndë.

“64-vjeçarja që vuante prej 4 muajsh nga limfoma e trurit, nuk arriti dot të mbijetonte, pavarësisht mjekimit intensiv dhe përpjekjeve të stafit mjekësor.  64-vjeçarja është viktima e 32 e prekur nga COVID-19 në Shqipëri”, njofton ministria.

“Ndërron jetë në spitalin infektiv 64-vjeçarja, vuante nga limfoma e trurit. Mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infèktiv një paciente 64-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e cila ishte e shtruar prej 3 javësh në spital, në gjendje të rèndë.

64-vjeçarja që vuante prej 4 muajsh nga limfoma e trurit, nuk arriti dot të mbijetonte, pavarësisht mjekimit intensiv dhe përpjekjeve të stafit mjekësor.  64-vjeçarja është viktima e 32 e prekur nga COVID-19 në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerës dhe apelon edhe një herë qytetarët të respektojnë rregullat e distancimit social, për të mbrojtur veten dhe të tjerët”, thuhet në njoftimin e ministrisë.


(F.GJ/FAXWEB.AL)

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *