Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


KosovaTe FunditTe Gjitha

6 muaj pas vdekjes së aktivistit, Vetëvendosje përleshet me policinë (VIDEO)

Gjashtë muaj pas vdekjes së aktivistit Astrit Dehari, aktivistët të Lëvizjes Vetëvendosje janë mbledhur për ta kujtuar atë, duke shkruar grafite me moton “Drejtësi për Astritin”.

Ky veprim i tyre ka hasur në kundërshtim nga ana e forcave të policisë, të cilat u përpoqën  ta pengojnë. Pengesa e aksionit ka degraduar në përleshje mes aktivistëve dhe efektivëve.

Aktivistët reshtuan automjetet përpara godinës së qeverisë kosovare, në muret e së cilës tentuan të shkruanin grafite.

Astrit Dehiri ndërroi jetë rreth gjashtë muaj më parë në burgun e Prizrenit, në rrethana ende të paqarta.

(XH.A/SHUPLAKA)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close