Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Vetëváret 52-vjeçari në parabùrgimin e Durrësit, SHÇBA procedon dy punonjës pòlicie (DETAJET+EMRI)

Një ngjarje e rèndë ka ndodhur në dhomat e paraburgimit në Durrës mbrëmjen e kaluar, ku i ka dhënë fund jetës një 52-vjeçar, i cili ishte árrestuar për shkak të dhùnës në familje. Tre orë para se ti jepte fund jetës, víktima i identifikuar si Tonin Toçi u denòncua nëpërmjet një telefonate në numrin 112.

Nga hetimet paraprake të SHÇBA, rezulton se viktima ishte nën efektin e pijeve alkòolike dhe akti është kryer në kohën kur familjarët e tij po shpjegonin në Pòlici, rrethanat e ngjarjes për dhùnën në familje. Ndërkohë, janë proceduar dy punonjës pòlicie, të identifikuar me inicialet A.Ç dhe G.B., pasi ákuzohen për “Shpërdorimin e detyrës”.

Njoftimi i plotë: Durrës – SHÇBA procedon 2 punonjës pòlicie për shpërdorim detyre, pasi një i shoqëruar për dhunë në familje u vetëvár në parabùrgim. Në datën 1 gusht, në mbrëmje, në ambientet e dhomave të shoqërimit të DVP Durrës, nga personeli policòr u gjend i vetëvárur shtetasi T.T. Ai ishte shoqëruar për rreth 3 orë, si i dyshuar për veprën pènale “Dhùnë në familje”, nga pòlicia lokale.

Familjarët kishin denòncuar dhùnën e 52-vjeçarit, nëpërmjet një telefonate në numrin unik 112 dhe pòlicia kishte ndërhyrë menjëherë.Nga hetimet paraprake të SHÇBA, rezulton se víktima ka qenë nën efektin e pijeve alkòlike dhe akti është kryer në kohën kur familjarët e tij po shpjegonin në Pòlici, rrethanat e ngjarjes për dhùnën në familje.

Nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, të pranishëm në vendngjarje dhe veprime proceduriale, vazhdojnë të kryhen hetime  për të zbardhur të gjitha rrethanat dhe zbatimin e procedurave standarte nga punonjësit e pòlicisë.

Për punonjësit e pòlicisë: – A.Ç., në funksionin e ndihmës specialistit në Zyrën e Informacionit në DVP Durrës;

– G.B. me detyrë Specialist i Policimit në Zonë, si dhe struktura pòlicore, të cilat sipas funksionit organik dhe procedurave standarde ngarkohen me përgjegjësi të veprimeve konkrete që lidhen me menaxhimin e kësaj situate po kryhen hetime për veprën pènale të “Shpërdorimit të detyrës”. Ndërkohë Drejtoria e Standardeve Profesionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Pòlicisë së Shtetit menjëherë ka nisur hetimin disiplinor për të nxjerrë përgjegjësitë në zbatimin e procedurave standarde.(A.M/Faxweb.al)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *