Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


Te FunditTe Gjitha

Kim Jong Un pùshkáton në publik 50-vjeçarin, thèu rregullat anti Covid

Fjalën e di ktatorit askush nuk duhet ta vërë në dyshim. Një e kzekutim publik me p ushkatim raportohet se ka ndodhur në Korenë e Veriun për një burrë që theu rregullat e Covid-19.

Burri i akuzuar për kalim i legal kontrabandë të kufirit të mbyllur me Kinën, u qëllua për v dekje në 28 nëntor, duke u bërë shembull për të frikësuar njerëzit që të respektojnë rregullat e pandemisë, raporton Radio Free Asia.

Peniani zyrtarisht pretendon se kurrë nuk ka pasur një rast të Covid-19 në këtë vend. Regjimi i Kim Jong-un ka sjellë “masa jashtëzakonisht të larta të k arantinës e mergjente” dhe trupat janë urdhëruar të gjuajnë shkelësit në kufirin kinez, thonë burimet.

“Ata bënë një e kzekutim publik duke qëlluar për të kërcënuar banorët në zonën kufitare, sepse ka pasur shumë kontakte me njerëz në anën tjetër të kufirit, duke përfshirë shumë k ontrabandë”, tha një burim.

Personi i p ushkatuar mësohet se është një burrë rreth të 50-ave. Kina është partneri më i madh tregtar i Koresë së Veriut, por tregtia midis të dyve ka rënë me 75 për qind për shkak të pandemisë.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *