Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Dalin emrat dhe fotot/ Dy shqiptarë në mesin e 5 më të kërkuarve në Britani, ja krímet që kanë kryer

2 shqiptarë janë në mesin e 5 personave më të kërkuar në Britaninë e Madhe. Kanë qenë autoritete britanike ato që u kanë apel qytetarëve që të ndihmojnë në kapjen e dy shqiptarëve të shumë kërkuar në territorin britanik.

Shqiptarët që janë shpallur në kërkim janë Korab Halilaj 39 vjeç dhe Festim Korra, 43-vjeç. Shtetasi Korab Halilaj, për të cilin Australia ka lëshuar urdhër-árresti për tráfik dròge, besohet se fshihet në Northampton.

Ndërsa, Korra kërkohet nga ana e drejtësisë shqiptare për një vrásje të ndodhur më 2013 në Shqipëri. Korra është dënuar në mungesë me dy vite burg. Ai mund të fshihet në Britani dhe përdor identitet të rremë.

(E.K/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *