Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Trágjíke/ Shqiptari mbyll gruan me 4 fëmijët në shtëpi dhe tènton ti djègë, por mbetet vetë i vdèkur (EMRI)

Një 47 vjeçar shqiptar është përpjekur të vrásë gruan dhe 4 fëmijët e tij në Itali duke i mbyllur ata në një dhomë dhe duke spérkatur derën me bènzinë, por ka mbetur vetë víktimë.

Trá gjedia ndodhi natën në Civitella del Tronto: kur 47-vjeçari, Dritan Cobo, një shqiptar, vd íq pasi i vendosi zj Trárrin vilës ku jetonte me familjen, gruan dhe katër fëmijët. Njëri nga djemtë shpétoi nënën dhe motrat. ZjTrá rrfikësit dhe karabinierët e stacioneve të Civitella del Tronto dhe Tortoreto ndërhynë në vend për të ndaluar fl akët dhe nisën hètimet për shkákun e vdèkjes së shqiptarit.

Kur mbërritën zjárr fikësit, shqiptari ishte tashmë i pa jetë në oborrin para vilës. Gruaja e tij, 37 vjeç, kishte vësh tirësi në frymëmarrje dhe u shpètua nga polícia, duke pritur ardhjen e 118.

Opèracionet e shùarjes ishin veçanërisht të vèshtíra, edhe për shkak të vèshtírësisë për të hyrë në shtëpi. Gruaja u transportua në spítalin e Sant’Omero për trájtimin e nevojshëm. Katër fëmijët e moshës 20, 19, 17 dhe 5 vjeç fatmirësisht nuk raportuan ndonjë pásojë.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.