Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Zbulohet mònstra/ I takoi në kafe, 43-vjeçari i çon 13-vjeçaret në mòtel të kryer marrèdhënie sèksuale

Një burrë është ndaluar nga pòlicia e Kosovës, i akùzuar për sùlm sèksual ndaj dy të mitùrave. Mësohet se 43-vjeçari i takoi vajzat në një kafe dhe pastaj dýshohet se me veturën e tij i dërgoi në një hòstel.

Sipas burimeve brenda Prokurorisë, i dýshuari kishte paguar një dhomë për vajzat, por ishte futur edhe vetë aty, për qëllime sèksuale. “Janë njoftuar diku në kafiteri në Podujevë, me veturë i ka dërguar në mòtel, aty ua kishte paguar një dhomë, në të cilën kishte hyrë edhe vetë, për qëllime sèksuale”, kanë thënë nga Prokuroria.

Pas ekzàminimeve mjèkësore, është konstatuar se i dýshuari dhe të miturat nuk kanë kryer marrèdhënie sèksuale, por ndaj të dýshuarit është iniciuar rasti si “Sùlm sèksual”.

“Janë bërë ekzàminimet, nuk kemi të bëjmë me dhùnim, por me sùlm sèksual. I ka prekur, i ka ngàcmuar, por nuk ka ndodhur akti sèksual. Vepra ekziston, vajzat janë shumë të vogla, i dýshuari është i martuar. E kemi ndaluar personin, e kemi bërë aktvendimin, po presim ta depònojmë nesër në mëngjes për Gjykatë”, kanë thënë burime brenda Prokurorisë për Express.

Sipas të njëjtave burime, të mìturat ishin raportuar të zhdùkura nga familjarët. Detaje për këtë rast kanë dhënë edhe nga Pòlicia e Kosovës. Burime të gazetës brenda pòlicisë kanë thënë se të mìturat ishin raportuar të zhdùkura më datën 4 gusht, ndërkaq një ditë më pas ishin kthyer në shtëpitë e tyre.

“Më 4 gusht janë raportuar të zhdìkura, të nesërmen janë kthyer në shtëpi. Bazuar në deklaratat e tyre, Pòlicia ka ndërmarrë masa në koordinim me Pròkurorinë. Në bazë të këtyre informatave, është iniciuar rasti dhe dje (të martën) është identifikuar i dýshuari”, kanë thënë nga Pòlicia.

Ndërkaq, pòlicia në raportin 24 orësh ka njoftuar se i dyshuari është arrèstuar në orët e mbrëmjes të së martës. Sipas raportit të pòlicisë, ai është arrèstuar nën dýshimin se ka kryer marrèdhënie sèksuale me dy vajza të mìtura.

“Me datën 11.08.2020 është arrèstuar i dýshuari mashkull kosovar për shkak se dýshohet të kryer marrèdhënie sèksuale me dy vìktimat e mìtura femra kosovare. I dýshuari pas intervistimit me vendim të pròkurorit është dërguar në mbajtje, kurse vìktimat do të dërgohen në ekzàminim mjèkësor”, deklarohet në raportin e pòlicisë.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *