Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

U kap mat me lokal të hapur, 41-vjeçari në Tiranë e pëson kèq. Ja masat që u morën

Një 41-vjeçar nga Tirana është proceduar pènalisht pasi u konstatua me lokal të hapur, në kundërshtim me rregullat e korònavirusit. Ai do të dalë para gjykatës pasi ákuzohet për moszbatim të gjendjes së epídemisë në vend, ndërkohë që subjekti është gjòbitur me 1 milionë lekë të reja.

Më saktësisht A.F 41 vjeç, është konstatuar me datë 15.03.2020, që mbante hapur biznesin e tij në kundërshtim me ligjin për Còvid-19 dhe tashmë do të përballet në gjykata me ákuzën “Moszbatimi i masave të autoriteteve shtetërore gjatë gjendjes së masave të jashtëzakonshme apo gjatë gjendjes së epídemisë”.

Jo vetëm kaq, por subjekti në fjalë edhe gjòbitur edhe 1 milionë lekë të reja.(A.M/Faxweb.al)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *