Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

GJKKO dërgon dosjen 339 për hetim, Avdylajt e Shijakut përfundojnë të pandehur

Gjykata e Posaçme Kundër Krímit të Organizuar dhe Korrùpsionit në seancën paraprake për dosjen 339 e kalon për gjykim çështjen. Vendimi është marrë nga gjykatësja Irena Gjoka e cila një muaj më parë ia ktheu dosjen prokurorisë për hètime të mëtejshme.

Të pandèhur përfundojnë grupi i Avdylajve të Shijakut, në total 22 persona. Mbi ta rëndojnë akùzat e trafíkut të drògës dhe e grupit të strukturuar kríminal.

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrùpsionit dhe Krímit të Organizuar paraqiti në Janar  në Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë për Korrùpsionin dhe Krímin e Organizuar kërkesën për gjykimin e procedimit pènal për personat e përfshirë në dosjen e “Vol-o4”.

Sipas SPAK, gjatë hetimit të këtij procedimi pènal janë ngritur akùza dhe dërguar për gjykim, edhe 38 të pandehur të tjerë, për të cilët vazhdon gjykimi. Deri tani në kuadër të këtij procedimi pènal, vijon njoftimi, janë dërguar për gjykim gjithsej 63 të pandehur.

Bëhet me dije gjithashtu se janë konfiskuar pasuri të paluajtshme (truall në bregdet) me sipërfaqe 300.000 (treqind mijë) m2, hotele, apartamente, automjete, me një vlerë prej rreth 5.000.000 (pesëmilion) euro.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *