Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

3 vjedhje brenda një jave, kush është i riu i “fiksuar” pas farmacive të Tiranës. Ja precedenti i 2017-ës

Kristi Çinari i cili është shpallur në kërkim për grabitjen e filialit të dhënies së kredisë në rrugën “Bardhyl” dyshohet të jetë edhe autori i grabitjes së mbrëmjes së kaluar në një farmaci në rrugën “Bardhok Biba”.

Ky person është i dyshuar edhe si të paktën 2 vjedhjeve të tjera në kryeqytet brenda harkut kohor të një jave, asaj të filialit Kredo.al dhe të një tjetër farmacie në rrugën Zhan Dark. Ai gjithashtu ka qenë i proceduar për një tjetër grabitje farmacie në vitin 2017.

Për shkak të pamjeve filmike të vëzhguara në të dyja grabitjet e ditëve të fundit, rezulton se ka ngjashmëri fizike dhe që mund të kemi të bëjmë me të njëjtin person.

Kristi Çinari nuk është një emër i panjohur për blutë e kryeqytetit pasi edhe në vitin 2017 është proceduar për grabitjen e një farmacie.

Burime jo zyrtare nga policia bëjnë me dije se pista kryesore për gjetjen e autorit të grabitjes së farmacisë mbrëmjen e kaluar, është krahasimi i ngjarjeve, rrethanave dhe skenarëve të përdorur nga autori që janë totalisht të ngjashme.

Vjedhjen e fundit që dyshohet të ketë bërë Çinari është ajo e mbrëmjes së djeshme në rrugën “Bardhok Biba” në Tiranë, ku  vodhi xhiron ditore të biznesit.

Mësohet se shifra që ai ka mundur të marrë nga farmacia është 170 mijë lekë të vjetra, ndërkohë që ka kërcënuar me armë shitësen, e cila e gjendur nën presion nuk ka bërë rezistencë.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.