Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Kruja vijon të ‘skuqet’, sa raste të reja me Covid 19 u zbuluan në 24 orët e fundit

Kruja vijon që të mbetet një nga zonat e kuqe në vend, me raste sporadike të Covid 19, që kanë si pikënisje disa biznese fason në qytet dhe më pas u zgjeruan dhe te familjarët e personave të prekur.

Në 24 orët e fundit bëjnë me dije burime për Faxweb.al se janë zbuluar 3 raste të reja me koronavirus, të cilat kanë qenë raste kontaktesh të personave që janë infektuar më herët.

Për më shumë se 3 javë nuk kemi humbje jete dhe ky është një indikator që tregon qëndrueshmërinë e këtij shpërthimi epidemik. Në vendin tonë sipas deklaratës së djeshme të bërë nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë janë të shtruar 17 pacientë dhe 5 prej tyre janë në terapi intensive, ndërkohë që u raportuan 12 raste të reja.

Deri dje janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 në të gjithë vendin 981 qytetarë. Prej tyre, rreth 79% janë të shëruar.  Në vendin tonë aktualisht janë 173 persona aktivë me COVID19, kryesisht ne Tiranë, Durrës Krujë, Shkodër.

Nga fillimi i epidemisë janë kryer mbi 14 mijë testime molekulare dhe serologjike. Deri tani janë mbi 1300 testime serologjike në personel shëndetësor dhe pacientë, me një pozitivitet të përgjithshëm rreth 8%. (E.K/Faxweb.al)

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *