Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Kónflikti mes 2 familjeve/ Njëri nuk u mbíjetoi plágëve, 3 të plágosurit e tjerë dje në Kosovë në gjéndje krítike

Në mjekim intensiv po vazhdojnë të qëndrojnë tre nga gjashtë të plagosurit e një ditë më parë, në fshatin Hallaq të madh të Lipjanit. Sipas stafit mjekësor, gjendja e tyre është kritike dhe të njëjtit po trajtohen në klinikën Interne.

Njëri nuk u mbijetojë plagëve. E tre persona të tjerë, po vazhdojnë të jenë në gjendje kritike. Ata po trajtohen në QKUK, ndërsa janë në mjekim intenziv. Këto janë pasojat e një përleshje të armatoaur që ndodhi mes dy familjeve të premten në mëngjes, në fshatin Hallaq të madh të Lipjanit.

Në hapësirën e QKUK-së, edhe këtë të shtune u panë zyrtarët policor. Madje të njejtit po ruanin edhe për së afërmi të plagosurit. Deri më tani nuk dihen motivet që shtynë deri në këtë përleshje me armë, ani pse dy familjet janë fqinj nga fshati Ribar i Madh.

Ndërkohë, Prokuroria Themelore e Prishtinës ka njoftuar se ka ndaluar tetë persona të përfshirë në këtë rast.

 

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.