Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashSportTe FunditTe Gjitha

24 reporterët e EURO 2020 bëjnë parashikimet: Ja kush do jetë fituesi i kampionatit europian, lojtari më i mirë dhe golashënuesi i kompeticionit

Një prej kompeticioneve më të dashura dhe më të rëndësishme në futboll, kampionati Europian 2020  do të nisë nesër pikërisht në Romë, më 11 qershor, në një përballje mes Italisë dhe Turqisë.

Janë 24 skuadra në garë për kurorën e kontinentit të vjetër, ndërsa sipas një sondazhi të organizuar nga UEFA.COM, Franca duket pretendente absolute.

Të paktën kështu mendojnë reporterët e Euro2020 të cilët mbulojnë 24 skuadrat. Kanté, Lukaku, Benzema dhe Mbappe shihen gjithashtu si lojtarët që do të shkëlqejnë më shumë.

Shihni përgjigjet e reportereve të Euro2020.

Jordan Maciel, Austri

Fitues: Franca

Lojtari i turneut: N’Golo Kanté (Francë)

Shënuesi më i mirë: Romelu Lukaku (Belgjikë)

Lojtari më i mirë i ri: Phil Foden (Angli)

Alyssa Saliou, Belgjikë

Fitues: Franca

Lojtari i turneut: Karim Benzema (Francë)

Shënuesi më i mirë: Kylian Mbappé (Francë)

Lojtari më i mirë i ri: Mason Mount (Angli)

Elvir Islamovi?, Kroaci

Fituesit: Franca

Lojtari i turneut: Kylian Mbappé (Francë)

Shënuesi më i mirë: Kylian Mbappé (Francë)

Lojtari më i mirë i ri: Phil Foden (Angli)

Ondej Zlámal, Republika Çeke

Fitues: Anglia

Lojtari i turneut: Lorenzo Insigne (Itali)

Shënuesi më i mirë: Romelu Lukaku (Belgjikë)

Lojtari më i mirë i ri: Mason Mount (Angli)

Sture Sandø, Danimarkë

Fitues: Franca

Lojtari i turneut: N’Golo Kanté (Francë)

Golashënuesi më i mirë: Harry Kane (Angli)

Lojtari më i mirë i ri: Kylian Mbappé (Francë)

Simon Hart, Angli

Fitues: Franca

Lojtari i turneut: Kylian Mbappé (Francë)

Shënuesi më i mirë: Romelu Lukaku (Belgjikë)

Lojtari më i mirë i ri: Dani Olmo (Spanjë)

Mikael Erwvuori, Finlandë

Fitues: Italia

Lojtari i turneut: Kevin De Bruyne (Belgjikë)

Golashënuesi më i mirë: Robert Leëandoëski (Poloni)

Lojtari më i mirë i ri: Alexander Isak (Suedi)

David Crossan, Francë

Fitues: Franca

Lojtari i turneut: Kylian Mbappé (Francë)

Golashënuesi më i mirë: Antoine Griezmann (Francë)

Lojtari më i mirë i ri: Phil Foden (Angli)

Phil Röber, Gjermani

Fitues: Franca

Lojtari i turneut: Harry Kane (Angli)

Shënuesi më i mirë: Kylian Mbappé (Francë)

Lojtari më i mirë i ri: Jules Koundé (Francë)

Andy Clark, Hungari

Fitues: Franca

Lojtari i turneut: N’Golo Kanté (Francë)

Shënuesi më i mirë: Romelu Lukaku (Belgjikë)

Lojtari më i mirë i ri: Kylian Mbappé (Francë)

Paolo Menicucci, Itali

Fitues: Belgjika

Lojtari i turneut: Kevin De Bruyne (Belgjikë)

Shënuesi më i mirë: Romelu Lukaku (Belgjikë)

Lojtari më i mirë i ri: Phil Foden (Angli)

Derek Brookman, Hollandë

Fitues: Franca

Lojtari i turneut: N’Golo Kanté (Francë)

Golashënuesi më i mirë: Robert Leëandoëski (Poloni)

Lojtari më i mirë i ri: Pedri (Spanjë)

Igor Panevski, Maqedonia e Veriut

Fitues: Anglia

Lojtari i turneut: Kevin De Bruyne (Belgjikë)

Golashënuesi më i mirë: Harry Kane (Angli)

Lojtari më i mirë i ri: Pedri (Spanjë)

Piotr Ko?mi?ski, Poloni

Fitues: Franca

Lojtari i turneut: Kylian Mbappé (Francë)

Shënuesi më i mirë: Kylian Mbappé (Francë)

Lojtari më i mirë i ri: Kylian Mbappé (Francë)

Carlos Machado, Portugali

Fitues: Portugalia

Lojtari i turneut: N’Golo Kanté (Francë)

Golashënuesi më i mirë: Cristiano Ronaldo (Portugali)

Lojtari më i mirë i ri: Phil Foden (Angli)

Artur Petrosyan, Rusi

Fitues: Franca

Lojtari i turneut: N’Golo Kanté (Francë)

Shënuesi më i mirë: Kylian Mbappé (Francë)

Lojtari më i mirë i ri: Phil Foden (Angli)

Alex O’Henley, Skoci

Fitues: Franca

Lojtari i turneut: Kylian Mbappé (Francë)

Golashënuesi më i mirë: Harry Kane (Angli)

Lojtari më i mirë i ri: Pedri (Spanjë)

Rastislav Hribik, Sllovaki

Fitues: Belgjika

Lojtari i turneut: Kevin De Bruyne (Belgjikë)

Golashënuesi më i mirë: Kai Havertz (Gjermani)

Lojtari më i mirë i ri: Jude Bellingham (Angli)

Graham Hunter, Spanjë

Fituesit: Francë / Skoci

Lojtari i turneut: Karim Benzema (Francë)

Shënuesi më i mirë: Kylian Mbappé (Francë)

Lojtari më i mirë i ri: Pedri (Spanjë)

Sujay Dutt, Suedi

Fitues: Franca

Lojtari i turneut: Eden Hazard (Belgjikë)

Golashënuesi më i mirë: Karim Benzema (Francë)

Lojtari më i mirë i ri: Kylian Mbappé (Francë)

Peter Birrer, Zvicër

Fitues: Franca

Lojtari i turneut: N’Golo Kanté (Francë)

Golashënuesi më i mirë: Harry Kane (Angli)

Lojtari më i mirë i ri: Matthijs de Ligt (Holandë)

Görkem K?rg?z, Turqi

Fitues: Franca

Lojtari i turneut: Nicolò Barella (Itali)

Golashënuesi më i mirë: Karim Benzema (Francë)

Lojtari më i mirë i ri: Ryan Gravenberch (Holandë)

Bogdan Buga, Ukrainë

Fitues: Anglia

Lojtari i turneut: Raheem Sterling (Angli)

Golashënuesi më i mirë: Harry Kane (Angli)

Lojtari më i mirë i ri: Phil Foden (Angli)

Mattheë Howarth, Uells

Fitues: Franca

Lojtari i turneut: N’Golo Kanté (Francë)

Shënuesi më i mirë: Kylian Mbappé (Francë)

Lojtari më i mirë i ri: Phil Foden (Angli)

(E.H/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.