AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

23-vjeçarja rrëfen tmerrin pas sulmit seksual nga shqiptari në lokalin e natës

I asistuar nga një përkthyes, shqiptari Edison Bala doli para një gjykate në Rutherglen të Australisë, e cila e shpalli atë fajtor për sulm seksual. Në Maj të 2018-s, ai sulmoi seksualisht një 23-vjeçare, në një klub nate të mbushur me njerëz, në Kilbride.

29-vjeçari, sipas asaj që shkruajnë mediat vendase e la të renë të gjakosur, pasi i hoqi me forcë të brendshmet. Dënimi për Balën pritet të jepet javën e ardhshme.

Ndërsa për mediat australiane, 23-vjeçarja, identiteti i së cilës nuk bëhet i ditur, ka rrëfyer pasojat e rënda që i la kjo ngjarje.

Ajo pranon se nëqoftëse nuk do të ishte për mbështetjen e prindërve të saja, nuk do t’ia kishte dalë të vazhdonte më tej jetën.

Pasojat për 23-vjeçaren ka qenë të mëdha pasi përveç dëmtimeve fizike, ajo përjetoi edhe dëmtime psikologjike që u shoqëruan me depresion dhe ankth.

Ajo ka treguar se jeta e saj u shkatërrua dhe si pasojë e gjendjes së rënduar psikologjike goditi veten me thikë në stomak.

23-vjeçarja është shprehur gjatë rrëfimit se jeta e saj pas ngjarjes ka qenë një ferr i vërtetë.

“Jeta ime është shkatërruar plotësisht. Unë kam luftuar me mendimet e vetëvrasjes, kam dëmtuar veten dhe jam diagnostikuar me depresion dhe ankth. Këto dy vjet kanë qenë një ferr i vërtetë. Ndalova së jetuari, nuk po kujdesesha më për veten time. E urreja veten time, e urreja atë që ai bëri me mua. Ndjehesha pa vlerë dhe nuk mund ta shikoja dot veten në pasqyrë”.

Ajo punonte në industrinë e hotelierisë dhe kishte shkuar me miqtë pas mesnatës në një klub nate, ku ndodhi edhe ngjarja. 23-vjeçarja e përshkruan veten si një person miqësor dhe që i flet gjithkujt.

“Ai ishte tek zona e duhanpirësve. Duke qenë miqësore unë i thashë përshëndetje, por kuptova që ai nuk fliste anglisht dhe u largova. Ai më ndoqi nga mbrapa dhe më sulmoi seksualisht”.

Vendimi për Balën pritet të jepet nga gjykata javën e ardhshme.

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *