Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

2 tonë drogë në Spanjë/ Shkatërrohet rrjeti i trafikantëve, 4 shqiptarë në pranga

Policia e Spanjës ka shkatërruar një grup kriminal që kultivonin dhe shpërndanin kanabis në parkun Nartyror të Serranía de Cuena.

4 persona me nën shtetësi shqiptare u arrestuan dhe u çmontuan 3 plantacione kanabis që ishin të fshehura midis pisha. Në kohën e arrestimit, agjentët gjetën më shumë se dy ton kanabis aktualisht me vlerë 11.3 milion euro në tregun e zi, sipas të dhënave të policisë.

Katër të arrestuarit u zbuluan falë bashkëpunimit të qytetarëve kur, në fillim të tetorit, disa këmbësorë dhe gjahtarë alarmuan policinë për praninë e plantacionin, e cila ishte katër kilometra larg qytetit të Huélamo. Operacioni për çmontimin e këtij grupi filloi me 12 tetorit.

(K.H/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close