Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashTe FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

19 mijë punonjës me Covid deri tani, Amazon lë stafin në shtëpi deri në mes të vitit 2021

Amazon ka planifikuar që t’i lejojë disa nga qindra mijëra punonjësit e saj, të punojnë nga shtëpia deri në mes të vitit të ardhshëm.

“Punonjësit në pozicione që mund të realizohen në mënyrë efektive nga shtëpia, mund të vazhdojnë ta bëjnë atë deri më 30 qershor 2021,” tha një zëdhënës i Amazon.

Kompania deklaroi se kishte investuar burime të konsiderueshme në ndryshimin e strukturës së hapësirës së saj për të lejuar distancën fizike në zyra. Gjiganti i shitjeve online, gjithashtu, dezinfekton ambientet, dhe siguron maska për fytyrën dhe dezinfektues për punonjësit.

Më herët, kompania Amazon deklaroi se rreth 19 mijë punonjës të linjës së parë në Shtetet e Bashkuara kanë rezultuar të infektuar me koronavirus, që prej muajit mars. Numri është i barabartë me 1,44% të 1,37 milionë punëtorëve të Amazon dhe filialit të saj “Whole Food”.

Amazon i ka mbajtur të hapura magazinat e saj përgjatë pandemisë për të përballuar fluksin në rritje të konsumatorëve, të izoluar në banesat e tyre. Për këtë arsye dhe fitimet e kompanisë kanë prekur nivele rekord në muajt e fundit.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *